رواق

بالادیده

http://rahhha.persiangig.com/image/233658_120.jpg
دانیل پایپز مؤسس و مدیر "اتاق فکر خاورمیانه" است؛ وی یکی از طرفداران سرسخت دولت ایالات متحده بوده و قائل به وجود نوعی تهدید حیاتی و بالفعل از جانب مسلمانان به تمدن غرب می‌باشد. اهداف مؤسسه وی عبارت است از "تعریف و پیشبرد منافع آمریکا در خاورمیانه ". وی که به عنوان یکی از متخصصان حوزه کشورهای عربی نیز شناخته می شود، فرزند مخالف مشهور شوروی در عصر جنگ سرد، ریچارد پایپز می­ باشد؛ او به شدت سیاست کشورهای عربی را مورد انتقاد قرار داده و بر جنگی تمام عیار علیه تروریسم به منظور به چالش کشیدن کشورهایی نظیر ایران و سوریه پافشاری می کند. وی همچنین به تحریک حزب لیکود در روابط منطقه­ ای این رژیم میپردازد...
 
 
دانیل پایپز مؤسس و مدیر "اتاق فکر خاورمیانه" است؛ وی یکی از طرفداران سرسخت دولت ایالات متحده بوده و قائل به وجود نوعی تهدید حیاتی و بالفعل از جانب مسلمانان به تمدن غرب می‌باشد. اهداف مؤسسه وی عبارت است از "تعریف و پیشبرد منافع آمریکا در خاورمیانه ". وی که به عنوان یکی از متخصصان حوزه کشورهای عربی نیز شناخته می شود، فرزند مخالف مشهور شوروی در عصر جنگ سرد، ریچارد پایپز می­ باشد؛ او به شدت سیاست کشورهای عربی را مورد انتقاد قرار داده و بر جنگی تمام عیار علیه تروریسم به منظور به چالش کشیدن کشورهایی نظیر ایران و سوریه پافشاری می کند. وی همچنین به تحریک حزب لیکود در روابط منطقه­ ای این رژیم می­پردازد.
 


http://rahhha.persiangig.com/image/233631_514.jpg
دنیل پایپز

تاریخ تولد:
۹ سپتامبر ۱۹۴۹
مذهب:
یهودی
سوابق علمی و اجرایی:
کارشناس پیشین مؤسسه خاور نزدیک واشنگتن[۱]
حامی دایره طلایی کمیته ایالات متحده برای لبنانی آزاد[۲]
ستون نویس نیویورک پست[۳]
ستون نویس روزنامه جروزالیم پُِست[۴]
مدرس پیشین دانشکده نیروی دریایی[۵]
مدرس پیشین دانشگاه هاروارد
مدرس پیشین دانشگاه شیکاگو
مدرس پیشین دانشگاه پنسیلوانیا
مدیر مؤسسه تحقیقاتی سیاست خارجی[۶] (۱۹۹۳ـ ۱۹۸۶)
یکی از تصویب کنندگان پروژه قرن آمریکایی جدید[۷]
یکی از اعضا و عضو هیئت مدیره "جورزلیم سامیت"[۸]
مؤسس و مدیر مؤسسه خاورمیانه[۹]
فعالیت های دولتی:
عضو پیشین هیأت مدیره "مؤسسه صلح ایالات متحده"[۱۰] (۲۰۰۵ ـ ۲۰۰۳)
عضو پیشین و نیروی ویژه در حوزه تروریسم "وزارت دفاع"[۱۱]
تحصیلات:
مدرک دکتری رشته تاریخ از دانشگاه هاروارد (۱۹۷۸)
مدرک فوق لیسانس رشته تاریخ از دانشگاه هاروارد (۱۹۷۱)
آثار و تألیفات:
نظامی گری اسلامی به آمریکا می­رسد[۱۲] (۲۰۰۲)
سلمان رشدی: رمان، آیت الله و غرب[۱۳] (۱۹۹۰)
در راه خدا: اسلام و قدرت سیاسی[۱۴] (۱۹۸۳)
مهاجران مسلمان در ایالات متحده آمریکا[۱۵] (۲۰۰۲)
سوریه در ورای فرآیند صلح[۱۶] (۱۹۹۵)
سوریه بزرگتر: تاریخ یک جاه ­­طلبی[۱۷] (۱۹۹۰)
دست پنهان: توهم توهمات توطئه خاورمیانه[۱۸] (۱۹۹۷)
سایه طولانی: فرهنگ و سیاست در خاورمیانه[۱۹] (۱۹۹۹)

http://rahhha.persiangig.com/image/233632_285.jpg
پایپز قائل به وجود نوعی تهدید حیاتی و بالفعل از جانب مسلمانان به تمدن غرب است

 

دانیل پایپز مؤسس و مدیر "اتاق فکر خاورمیانه" است؛ وی یکی از طرفداران سرسخت دولت ایالات متحده بوده و قائل به وجود نوعی تهدید حیاتی و بالفعل از جانب مسلمانان به تمدن غرب می‌باشد. اهداف مؤسسه وی عبارت است از "تعریف و پیشبرد منافع آمریکا در خاورمیانه ".[۲۰] وی که به عنوان یکی از متخصصان حوزه کشورهای عربی نیز شناخته می شود، فرزند مخالف مشهور شوروی در عصر جنگ سرد، ریچارد پایپز[۲۱] می­ باشد؛ او به شدت سیاست کشورهای عربی را مورد انتقاد قرار داده و بر جنگی تمام عیار علیه تروریسم به منظور به چالش کشیدن کشورهایی نظیر ایران و سوریه پافشاری می کند. وی همچنین به تحریک حزب لیکود در روابط منطقه­ ای این رژیم می­پردازد.


http://rahhha.persiangig.com/image/233635_982.jpg

عقاید سیاسی و اسلام هراسی:

پایپز که از بسیاری از اقدامات نومحافظه­ کاران و ائتلاف لیکود پشتیبانی کرده است؛ بوسیله پروژه قرن آمریکایی جدید از هرگونه تلاشی که دولت جرج بوش را به منظور ملحق کردن اسرائیل به جنگ تمام عیار علیه تروریسم در خاورمیانه و در پی حملات ۱۱ سپتامبر تحت فشار قرار می داد، حمایت کرد.[۳۲] وی یکی از اعضای هیئت مدیره ائتلاف لیکود در نشست اورشلیم (جروزالیم سامیت) و نیز یکی از اعضای کمیته آمریکایی برای لبنانی آزاد[۳۳] بوده است. وی همچنین از محققان سابق مؤسسه سیاست خاور نزدیک واشنگتن[۳۴] است که از لابی قدرتمند کمیته امور عمومی اسرائیل و آمریکا(آیپک) منشعب شده است.

پایپز بسیاری از تمایلات اسلام ­هراسانه خود را در مقاله ای در نشنال ریویو[۳۵] (ژانویه ۲۰۱۰) که در آن به تعریف و تمجید از گرت ویلدرز[۳۶]، سیاست مدار جنجالی هلندی از جناح راست می پردازد نشان داده است. این سیاست مدار معروفترین فرد در "شیطان" خواندن پیامبر اکرم (ص) بوده و از مسلمانان خواسته است که "اگر دوست دارند در این کشور بمانند نصف قرآن را دور بریزند و از بین ببرند". پایپز مقاله خود را با ادبیاتی تند و با نوعی کینه و دشمنی به منظور رد اتهامات ویلدرز و اینکه او را (به اشتباه) به دادگاه کشانده ­اند به رشته تحریر درآورد؛ وی در این مقاله اعلام کرد "شانه به شانه ویلدرز علیه این دادخواهی ایستاده" و "مشکلات ناشی از اختلافات سیاسی را نمی پذیرد".[۳۷]

به علت اتخاذ چنین مواضع تند و غیر منطقی بسیاری پایپز را که نظریه­ پرداز دکترین اسرائیل ـ محوری می­ باشد به علت حمایت بی­ شرمانه از سیاستمدارانی که آشکارا با عناصر یهودی در اروپا در ارتباط است مورد انتقاد قرار داده اند.

الی کلیفتون[۳۸] تحلیلگر خبرگزاری اینترپرس[۳۹] در رابطه با این موضوع نوشت: "حمایت پایپز از ویلدرز اعتبار وی را به عنوان یک مفسر بسیار مطرح در حوزه خاورمیانه تا حد زیادی کاهش داده است". وی در ادامه به این نکته اشاره می­کند که پایپز در حمایت از ویلدرز در میان نومحافظه­ کاران تنها نیست. وی دراین ­باره می ­نویسد: "ویلدرز در طی سفرهای مکرر خود به آمریکا از مهمان­ نوازی فرانک گافنی[۴۰] مدیر مرکز سیاست امنیتی[۴۱]، دیوید هورویتز[۴۲] مدیر مرکز آزادی[۴۳]، و پایپز مدیر اتاق فکر خاورمیانه و همچنین ائتلاف جمهوری خواهان یهودی[۴۴] بهره برده است.[۴۵]

http://rahhha.persiangig.com/image/233656_983.jpeg

نگاهی به وبسایت فعال پایپز

وبسایت شخصی پایپز[۸۰]، اغلب به چهره ­ها و سازمان ­های اسلامی حمله می­کند. وبسایت وی به معرفی تألیفات وی نیز می­ پردازد. تألیفات پایپز بطور مدام در صفحات نشریات بسیار تندرو جناح راست همچون نیویورک­سان[۸۱] و فرانت پیج مگزین[۸۲] که پروژه­ای از سوی مرکز آزادی دیوید هورویتز است ـ به مخاطبین معرفی می­شود. وبسایت شخصی وی همچنین لینکی به وبلاگ شخصی او دارد. پایپز در این وبلاگ پیرامون مسائلی نظیر عوامل بالقوه و پتانسیل­ های موجود برای جنگ بین سوریه و اسرائیل و نیز پیامدهای ناگوار افزایش جمعیت اعراب برای اسرائیل به بحث پرداخته است.

بعد از فاش شدن توطئه حمله به فورت دیکس[۸۳] در نیوجرسی[۸۴] ، نشنال رویو آنلاین[۸۵] از جناح راست از پایپز و سایر کارشناسان سوال کرد چه درس­هایی می­توان از این اتفاقات گرفت، او در جواب گفت: "مهاجرانی که خواستار پناهندگی در غرب هستند باید اعتقادات و نگرش ­های ایشان در مواجهه با تمدن، مذهب و سیاست غرب هضم شود. حال می­خواهد پناهندگان سومالی انگلستان باشند، الجزایری های مقیم فرانسه و یا مهاجران بالکانی آمریکا باشد (ماجرا برمی ­گردد به تک تیرانداز "دریاچه نمک"[۸۶] که به همراه ۴ تن از ۶ تروریست مظنون فعلی در ماجرای توطئه "فورت دیکس" شرکت داشت)، به اعتقاد وی به این ترتیب مزایا و منافع زندگی جدید به این افراد عرضه می­شود سپس با یکسری قواعد و مقررات در جامعه غربی استحاله شده و به اصول شهروندی خودشان که تا حد زیادی تعدیل شده حمله می­ کنند. این الگوی غیر قابل پذیرش باید به دقت مورد بررسی قرار گیرد تا در آینده از وقوع چنین اتفاقاتی جلوگیری به عمل آید".[۸۷]

در می ۲۰۰۶ پایپز جایزه محافظ صهیون[۸۸] را از طرف مرکز رنرت برای مطالعات اورشلیم[۸۹] در دانشگاه بار ایلان[۹۰] اسراییل دریافت کرد.[۹۱] این جایزه که به مهمترین حامی دولت اسرائیل اهدا می شود در سال ۲۰۰۲ به "کراتامر" اهدا شده بود.

پایپز و کاریکاتورهای دانمارک

تحلیل‌گران ماجرای انتشار کاریکاتورهای اهانت آمیز علیه پیامبر اسلام (ص) در سپتامبر ۲۰۰۵ در روزنامه های دانمارک را توطئه برنامه‌ریزی شده نومحافظه‌کاران برای زمینه‌سازی تهاجم به ایران و جلب اروپائیان به این جنگ ارزیابی می­ کنند. به اعتقاد بسیاری در این ماجرا دانیل پایپز نقش مستقیم و در عین حال پشت پرده داشت. کریستوفر بالین[۱۵۹]، روزنامه‌نگار سرشناس آمریکایی، نوشت: رسوایی کاریکاتورهای ضداسلامی بخشی از پروژه "برخورد تمدن‌ها" است که نئوکان‌های صهیونیست پیش می‌برند. هدف آن‌ها ایجاد تعارض مصنوعی میان به‌اصطلاح "غرب مسیحی" با دولت‌ها و مردم مسلمان است.

پایپز طی مقاله‌ای با دفاع از انتشار کاریکاتورهای موهن نوشت: "مسأله کلیدی در نبرد بر سر دوازده کاریکاتور دانمارکی در مورد [حضرت] محمد [ص]، پیامبر مسلمانان این است که آیا غرب به حمایت از این کاریکاتورها و چیزهای دیگر شامل آزادی بیان، ادامه خواهد داد یا مسلمانان روش زندگی خود را به غربی‌ها تحمیل خواهند کرد؟ در نهایت، هیچ گونه‌ مصالحه‌ای وجود نخواهد داشت: غربی‌ها یا تمدن خود، شامل حق کفرگویی، را حفظ خواهند کرد و یا نه."[۱۶۰]

پایپز مسلمانان را به جهت اعتراض بدین کاریکاتورها دورو می‌خواند و ادعا می‌کند که آنها به طور مداوم به یهودیت، مسیحیت، هندوئیسم و بودائیسم اهانت می‌کنند اما دین و پیامبر خود را از این اعمال مبرا می‌دانند. وی عذرخواهی برخی کشورها از مسلمانان را محکوم و عدم عذرخواهی کشورهای دیگر چون آلمان، فرانسه و نروژ را ستود. 

منبع:آرماگدون


 

[۱] Washington Institute for Near East Policy

[۲] U.S. Committee for a Free Lebanon

[۳] New York Post

[۴] Jerusalem Post

[۵] Naval War College

[۶] Foreign Policy Research Institute

[۷] Project for the New American Century

[۸] Jerusalem Summit

[۹] Middle East Forum

[۱۰] (USIP) U.S. Institute of Peace

[۱۱] Department of Defense

[۱۲] Militant Islam Reaches America (۲۰۰۲)

[۱۳] The Rushdie Affair: The Novel, the Ayatollah, and the West (۱۹۹۰)

[۱۴] In the Path of God: Islam and Political Power (۱۹۸۳)

[۱۵] Muslim immigrants in the United States (۲۰۰۲)

[۱۶] Syria Beyond the Peace Process (۱۹۹۵)

[۱۷] Greater Syria: The History of an Ambition (۱۹۹۰)

[۱۸] Greater Syria: The History of an Ambition (۱۹۹۰)

[۱۹] The Long Shadow: Culture and Politics in the Middle East (۱۹۹۹)

[۲۰] Daniel Pipes Biography, http://www.danielpipes.org/bios/; Middle East Forum, http://www.meforum.org/.

[۲۱] Richard Pipes

[۲۲] Tassel, Janet (January–February ۲۰۰۵). "Militant About "Islamism"". Harvard Magazine. Retrieved May ۱۲, ۲۰۰۸.

[۲۳] Ballon, Marc (March ۶, ۲۰۰۷). "Daniel Pipes fights the worldwide threat of Islamism – from Malibu". Jewish Journal of Greater Los Angeles. Retrieved May ۱۲, ۲۰۰۸.

[۲۴] A Medieval Islamic Debate: The World Created in Eternity, a study of Al-Ghazali

[۲۵] Press, Eyal (May ۲۰۰۴). "Neocon man: Daniel Pipes has made his name inveighing against an academy overrun by political extremists.". The Nation. Archived from the original on November ۱۳, ۲۰۰۷. Retrieved August ۱۷, ۲۰۰۷.

[۲۶] Slave Soldiers and Islam

[۲۷] Press, Eyal (May ۲۰۰۴). "Neocon man: Daniel Pipes has made his name inveighing against an academy overrun by political extremists.". The Nation. Archived from the original on November ۱۳, ۲۰۰۷. Retrieved August ۱۷, ۲۰۰۷.

[۲۸] Arabists: The Romance of an American Elite, Kaplan, Robert D., p. ۲۸۷, Simon and Schuster, ۱۹۹۵

[۲۹] Pepperdine University

[۳۰] "School of Public Policy Announces ۲۰۰۷ Distinguished Visiting Professor: Daniel Pipes". Pepperdine University. Retrieved May ۱۳, ۲۰۰۸.

[۳۱] Tassel, Janet (January–February ۲۰۰۵). "Militant About "Islamism"". Harvard Magazine. Retrieved May ۱۲, ۲۰۰۸.

[۳۲] "Letter to President Bush on Israel, Arafat and the War on Terrorism, April ۳, ۲۰۰۲ http://www.newamericancentury.org/Bushletter-۰۴۰۳۰۲.htm

[۳۳] U.S. Committee for a Free Lebanon

[۳۴] Washington Institute for Near East Policy

[۳۵] National Review

[۳۶] Geert Wilders

[۳۷] Daniel Pipes, "Why I Stand with Geert Wilders,” National Review, January ۱۹, ۲۰۱۰, http://article.nationalreview.com/۴۲۱۵۴۴/why-i-stand-with-geert-wilders/daniel-pipes.

[۳۸] Eli Clifton

[۳۹] Inter Press Service

[۴۰] Frank Gaffney

[۴۱] Center for Security Policy

[۴۲] David Horowitz

[۴۳] Freedom Center

[۴۴] Republican Jewish Coalition

[۴۵] Eli Clifton, "Daniel Pipes Steps Out Of The Closet… As An Islamophobe,” Inter Press Service blog, Lobelog.com, January ۱۹, ۲۰۱۰, http://www.lobelog.com/?p=۴۵۷#more-۴۵۷.

[۴۶] Boston Globe

[۴۷] Jeff Jacoby, "Pipe's Effective Path to Peace," Boston Globe, June ۲۲, ۲۰۰۳.

[۴۸] Daniel Pipes and Ziad Abdelnour, "Ending Syria's Occupation of Lebanon: The U.S. Role?" Middle East Forum, ۲۰۰۰.

[۴۹] Elliott Abrams

[۵۰] Douglas Feith

[۵۱] David Wurmser

[۵۲] Secretary of State for Global Affairs

[۵۳] Paula Dobriansky

[۵۴] Jeane Kirkpatrick

[۵۵] Charles Krauthammer

[۵۶] Charles Krauthammer, "The Truth about Daniel Pipes," Washington Post, August ۱۵, ۲۰۰۳

[۵۷] Jim Lobe, " 'Anti-Islamist' Crusade Gets Organized," Right Web Analysis, International Relations Center, March ۳, ۲۰۰۵.

[۵۸] Ibid.

[۵۹] Mark Engler, "Hawks Say the Darndest Things," TomPaine.com, July ۱۰, ۲۰۰۳.

[۶۰] Jim Lobe

[۶۱] Study of Islam and Democracy

[۶۲] Arab-American Institute

[۶۳] Mark Engler, "Hawks Say the Darndest Things," TomPaine.com, July ۱۰, ۲۰۰۳.

[۶۴] Center for Islamic Pluralism

[۶۵] Center for Islamic Pluralism, http://www.islamicpluralism.org/.

[۶۶] the Islamic Society of North America

[۶۷] the North American Islamic Trust

[۶۸] the Muslim Students' Association of the United States and Canada

[۶۹] Muslim Public Affairs Council

[۷۰] Arab-American Institute

[۷۱] American Arab Anti-Discrimination Committee

[۷۲] Ali al-Ahmed

[۷۳] Jim Lobe, "Anti-Islamic Crusader Plants New Seeds," Inter Press Service, February ۲۴, ۲۰۰۵.

[۷۴] Campus Watch

[۷۵] Joel Benin

[۷۶] Joel Benin, "The Israelization of American Middle East Policy Discourse," Department of History, Stanford University, Undated, http://www.stanford.edu/~beinin/Israelization.html.

[۷۷] John Mearsheimer

[۷۸] Stephen Walt

[۷۹] John Mearsheimer and Stephen Walt, "The Israel Lobby and U.S. Foreign Policy," Harvard Kennedy School Working Paper, March ۲۰۰۶.

[۸۰] DanielPipes.org

[۸۱] New York Sun

[۸۲] FrontPageMagazine.com

[۸۳] :Fort Dixفورت دیکس نام تأسیساتی نظامی درایالت نیوجرسی آمریکا است. در سال ۲۰۰۷ گروهی ۶ نفره که همگی آنان مسلمان بودند حمله‌ای علیه نیروهای نظامی مستقر در این تأسیسات ترتیب می‌دهند. هدف این گروه از بین بردن هر چه بیشتر نظامیان این تأسیسات بود. این گروه توسط اف بی آی شناسایی شده و در سال ۲۰۰۸ همگی آنها دستگیر و محاکمه می‌شوند.

[۸۴] New Jersey

[۸۵] National Review Online

[۸۶] Salt Lake City

[۸۷] "Jihad in Jersey: A Garden State Reminder that We're at War," Symposium, National Review Online, May ۹, ۲۰۰۷.

[۸۸] Guardian of Zion

[۸۹] Rennert Center for Jerusalem Studies

[۹۰] Bar-Ilan University in Israel

[۹۱] Ruthie Blum, "I'm Frustrated Israelis Don't Get to the Point," Jerusalem Post, June ۸, ۲۰۰۶.

[۹۲] http://www.nationalreview.com/articles/۲۲۹۰۵۹/how-save-obama-presidency-bomb-iran/daniel-pipes

[۹۳] http://www.nationalreview.com/articles/۲۲۹۰۵۹/how-save-obama-presidency-bomb-iran/daniel-pipes?page=۲

[۹۴] Jerusalem Post

[۹۵] Obama through Muslim eyes The Jerusalem Post August ۲۵, ۲۰۰۸. Retrieved on December ۲۶, ۲۰۰۸.

[۹۶] Was Obma Ever a Muslim? Danielpipes.org December ۲۴, ۲۰۰۷. Retrieved on December ۲۶, ۲۰۰۸.

[۹۷] FrontPage Magazine

[۹۸] Pipes, Daniel (January ۷, ۲۰۰۸). "Confirmed: Barack Obama Practiced Islam". FrontPage Magazine. http://www.danielpipes.org/article/۵۳۵۴. Retrieved May ۱۳, ۲۰۰۸.

[۹۹] Media Matters for America

[۱۰۰] "Daniel Pipes relied on disputed LA Times article to revive Obama-Muslim falsehood". Media Matters for America. January ۲, ۲۰۰۸. http://mediamatters.org/items/۲۰۰۸۰۱۰۲۰۰۰۴. Retrieved May ۱۳, ۲۰۰۸.

[۱۰۱] Ben Smith

[۱۰۲] The Politico

[۱۰۳] Ben Smith: The Muslim smear version ۲.۰ The Politico December ۳۰, ۲۰۰۷. Retrieved on December ۲۶, ۲۰۰۸.

[۱۰۴] Fox News Network

Hannity's America Fox News, May ۳۱, ۲۰۰۸. Retrieved on December ۲۶, ۲۰۰۸. [۱۰۵]

[۱۰۶] Middle East Insight

[۱۰۷] Pipes, Daniel (March/April ۱۹۸۵). ""Death to America" in Lebanon". Middle East Insight. http://www.danielpipes.org/article/۲۶۶. Retrieved March ۱, ۲۰۰۸.

[۱۰۸] National Interest

[۱۰۹] Pipes, Daniel (Fall ۱۹۹۵). "There Are No Moderates: Dealing with Fundamentalist Islam". National Interest. http://www.danielpipes.org/article/۲۷۴. Retrieved March ۱, ۲۰۰۸.

[۱۱۰] Steven Emerson

[۱۱۱] USA Today

[۱۱۲] Press, Eyal (May ۲۰۰۴). "Neocon man: Daniel Pipes has made his name inveighing against an academy overrun by political extremists.". The Nation. Archived from the original on November ۱۳, ۲۰۰۷. http://web.archive.org/web/۲۰۰۷۱۱۱۳۰۷۱۶۴۴/http://findarticles.com/p/articles/mi_hb۱۳۶۷/is_۲۰۰۴۰۵/ai_n۶۳۸۲۷۶۹. Retrieved August ۱۷, ۲۰۰۷.

[۱۱۳] Emerson, Steven; Daniel Pipes (May ۳۱, ۲۰۰۱). "Terrorism on Trial". Wall Street Journal. http://www.danielpipes.org/article/۳۸۱. Retrieved May ۱۳, ۲۰۰۸.

[۱۱۴] Tassel, Janet (January–February ۲۰۰۵). "Militant About "Islamism"". Harvard Magazine. http://www.harvardmagazine.com/on-line/۰۱۰۵۴۰.html. Retrieved May ۱۲, ۲۰۰۸.

[۱۱۵]Pipes, Daniel (April ۱۷, ۲۰۰۷). "Bolstering Moderate Muslims". New York Sun. http://www.danielpipes.org/article/۴۴۲۶.

[۱۱۶] Pipes, Daniel (May ۸, ۲۰۰۷). "A Million Moderate Muslims on the March". New York Sun. http://www.danielpipes.org/article/۴۴۹۷.

[۱۱۷] Peter Robinson

[۱۱۸] National Review

[۱۱۹] Whitaker, Brian (September ۱۰, ۲۰۰۱). "US pulls plug on Muslim websites". The Guardian. http://www.guardian.co.uk/technology/۲۰۰۱/sep/۱۰/internetnews.worlddispatch.

[۱۲۰] Pipes, Daniel (November ۱۹, ۱۹۹۰). "The Muslims are Coming! The Muslims are Coming!". National Review. http://www.danielpipes.org/article/۱۹۸. Retrieved March ۱۳, ۲۰۰۸.

[۱۲۱] Stevenson, Richard (April ۲۸, ۲۰۰۳). "For Muslims, a Mixture Of White House Signals". The New York Times. http://query.nytimes.com/gst/fullpage.html?res=۹F۰۷E۵DE۱۳۳DF۹۳BA۱۵۷۵۷C۰A۹۶۵۹C۸B۶۳. Retrieved November ۲۹, ۲۰۰۷.

[۱۲۲] Ferguson, Barbara. "Daniel Pipes Continuing His Campaign Against Muslims". Arab News. http://www.arabnews.com/?page=۴§ion=۰&article=۵۹۶۱۲&d=۲۷&m=۲&y=۲۰۰۵.

[۱۲۳] Elliot, Andrea (April ۲۷, ۲۰۰۸). "Critics Cost Muslim Educator Her Dream School". The New York Times. http://www.nytimes.com/۲۰۰۸/۰۴/۲۸/nyregion/۲۸school.html?_r=۱&ref=nyregion&oref=slogin. Retrieved May ۳, ۲۰۰۸.

[۱۲۴] Council on American-Islamic Relations

[۱۲۵] Daniel Pipes; Sharon Chadha (Spring ۲۰۰۶). "CAIR: Islamists Fooling the Establishment". Middle East Quarterly. http://www.danielpipes.org/article/۳۴۳۷.

[۱۲۶] McNeil, Kristine (November ۱۱, ۲۰۰۲). "The War on Academic Freedom". The Nation. Retrieved October ۲۱, ۲۰۰۷.

[۱۲۷] James Zogby

[۱۲۸] Hitchens, Christopher (August ۱۱, ۲۰۰۳). "Pipes the propagandist". Slate. Retrieved May ۱۳, ۲۰۰۸.

[۱۲۹] "A Misdirected Attack: Editorial". Los Angeles Times. August ۱۷, ۲۰۰۳. Retrieved May ۱۲, ۲۰۰۸. "Keep Us Informed". Campus Watch

[۱۳۰] Tom Harkin

[۱۳۱] "Daniel Pipes nomination stalled in committee". Baltimore Chronicle. July ۲۳, ۲۰۰۳. Retrieved May ۱۳, ۲۰۰۸.

[۱۳۲] Alphonso, Caroline (March ۲۹, ۲۰۰۵). "Visit by pro-Israeli prof causes uproar at UofT". The Globe and Mail.

[۱۳۳] "Open Letter". Science for Peace.

[۱۳۴] Press, Eyal (May ۲۰۰۴). "Neocon man: Daniel Pipes has made his name inveighing against an academy overrun by political extremists.". The Nation. Archived from the original on November ۱۳, ۲۰۰۷. http://web.archive.org/web/۲۰۰۷۱۱۱۳۰۷۱۶۴۴/http://findarticles.com/p/articles/mi_hb۱۳۶۷/is_۲۰۰۴۰۵/ai_n۶۳۸۲۷۶۹. Retrieved August ۱۷, ۲۰۰۷.

[۱۳۵] George McGovern

[۱۳۶] Press, Eyal (May ۲۰۰۴). "Neocon man: Daniel Pipes has made his name inveighing against an academy overrun by political extremists.". The Nation. Archived from the original on November ۱۳, ۲۰۰۷. http://web.archive.org/web/۲۰۰۷۱۱۱۳۰۷۱۶۴۴/http://findarticles.com/p/articles/mi_hb۱۳۶۷/is_۲۰۰۴۰۵/ai_n۶۳۸۲۷۶۹. Retrieved August ۱۷, ۲۰۰۷.

[۱۳۷] Daniel, Pipes (March ۸, ۲۰۰۵). "A Neo-Conservative's Caution". Daniel Pipes. http://www.danielpipes.org/۲۴۴۷/a-neo-conservatives-caution. Retrieved April ۱۰, ۲۰۰۹.

[۱۳۸] Ibid.

[۱۳۹] The New York Post

[۱۴۰] Daniel, Pipes (July ۱۶, ۲۰۰۲). "Europeans: From Venus?". Daniel Pipes. http://www.danielpipes.org/۴۳۲/europeans-from-venus.

[۱۴۱] rabi, Maher (February ۸, ۲۰۰۵). "This is not the way to tackle anti-Semitism". The Age. http://www.theage.com.au/news/Opinion/This-is-not-the-way-to-tackle-antiSemitism/۲۰۰۵/۰۲/۰۷/۱۱۰۷۶۲۵۱۳۵۸۵۵.html?oneclick=true. Retrieved May ۱۳, ۲۰۰۸.

[۱۴۲] ">Pipes, Daniel; Mylroie, Laurie (April ۲۷, ۱۹۸۷). "Back Iraq: It's time for a U.S. ‘tilt'". The New Republic. http://www.danielpipes.org/۵۳۳۰/back-iraq.

[۱۴۳] A Response to Daniel Pipes. By Irfan Khawaja. praxeology.net Published May ۲۹, ۲۰۰۳.

[۱۴۴] Wall Street Journal

[۱۴۵] Pipes, Daniel (April ۱۱, ۱۹۹۱). "Why America Can't Save the Kurds". Wall Street Journal with alterations by Daniel Pipes, reprinted on DanielPipes.org. http://www.danielpipes.org/article/۲۰۹. Retrieved May ۱۳, ۲۰۰۸.

[۱۴۶] Press, Eyal (May ۲۰۰۴). "Neocon man: Daniel Pipes has made his name inveighing against an academy overrun by political extremists.". The Nation. Archived from the original on November ۱۳, ۲۰۰۷. http://web.archive.org/web/۲۰۰۷۱۱۱۳۰۷۱۶۴۴/http://findarticles.com/p/articles/mi_hb۱۳۶۷/is_۲۰۰۴۰۵/ai_n۶۳۸۲۷۶۹. Retrieved August ۱۷, ۲۰۰۷.

[۱۴۷] Pipes, Daniel (April ۸, ۲۰۰۳). "۱۰۰ Bin Ladens on the Way?". New York Post. http://www.danielpipes.org/article/۱۰۵۵.

[۱۴۸] Commentary

[۱۴۹] Pipes, Daniel (April ۱۹۹۰). "Can the Palestinians Make Peace?". Commentary with alterations by Daniel Pipes, reprinted on DanielPipes.org. http://www.danielpipes.org/article/۱۹۴. Retrieved May ۱۳, ۲۰۰۸.

[۱۵۰] Solving the "Palestinian Problem," by Daniel Pipes, Jerusalem Post, January ۷, ۲۰۰۹ [۱]

[۱۵۱] Pipes, Daniel (February ۲, ۲۰۱۰). "How to Save the Obama Presidency: Bomb Iran". The National Review. http://www.danielpipes.org/article/۱۰۲۶.

[۱۵۲] Pipes, Daniel (February ۲, ۲۰۱۰). "How to Save the Obama Presidency: Bomb Iran". The National Review. http://www.danielpipes.org/article/۱۰۲۶.

[۱۵۳] Pipes, Daniel (July ۱۰, ۱۹۸۰). "Iran's Good Fortune". Washington Post. http://www.danielpipes.org/article/۱۰۲۶.

[۱۵۴] Pipes, Daniel; Mylroie, Laurie (April ۲۷, ۱۹۸۷). "Back Iraq: It's time for a U.S. ‘tilt'". The New Republic. http://www.danielpipes.org/۵۳۳۰/back-iraq.

[۱۵۵] Pipes, Daniel (July ۱۰, ۲۰۰۷). "Unleash the Iranian Opposition". New York Sun with alterations by Daniel Pipes, reprinted on DanielPipes.org. http://www.danielpipes.org/article/۴۷۴۷. Retrieved March ۲۵, ۲۰۰۸.

[۱۵۶] Ibid.

[۱۵۷] Pipes, Daniel (May ۱۴, ۲۰۰۲). "Saudi Arabia: Not Friend or Foe". New York Post. http://www.danielpipes.org/article/۴۰۱.

[۱۵۸] Ruthie Blum: Interview: ‘I watch with frustration as the Israelis don't get the point' Jerusalem Post June ۹, ۲۰۰۶. Retrieved on December ۲۶, ۲۰۰۸.

[۱۵۹] Kristopher Ballin

[۱۶۰] http://www.danielpipes.org/۳۳۶۰/cartoons-and-islamic-imperialism
رواق
بالادیده

تعداد نظر های داده شده (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر(ایمیل اجباری نیست

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
بالادیده